Beissi Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 MYYTY Kuvaus: Kolme kesää palvellut 2010 vuosimallin Cannondale Six Carbon 105, kokoa 54. Olen tietääkseni toinen omistaja. Myynnin syynä liian suuri koko, joka oli lopulta pakko myöntää. Itsellä pituutta noin 173cm, joten pykälän verran pidemmälle ajurille suosittelisin. Kulutusosat menisivät omassa käytössä ainakin kesän tai pari. Geometria ja osat löytyy Cännärin 2010 kataloogista: linkki Tankoteipit on tällä hetkellä mustat, renkaina tulevat kerran ajetut Mavic Yksion Comp. Bikeradarin arvostelu: linkki Muuta juttua: http://www.bikeradar.com/news/article/cannondale-six-carbon-named-2010-bike-of-the-year-25639/ Mukaan uudet tankoteipit ja vaihdevaijerit. Myydään ilman polkimia. Omat ajot painottuu enempi maastoon, niin millään hirveän kovalla käytöllä tämä ei ole ollut. Hintapyyntö: Originaali aksium-kiekoilla 900€. Kuvassa olevilla kerran ajetuilla Mavic Ksyrium Equipe S -kiekoilla. (tuli uuden pyörän [vm 2014] mukana) 1100€. MYYTY Paikkakunta: Seinäjoki, kulkeutuu Vaasaan satunnaisina viikonloppuina. Yhteydenottotapa: YV
CamoN Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 Eihän näihin saisi kommentoida jos ei ole ostoaikeita, mutta heitetäänpä kuitenkin - uskoisin että vaihtamalla setback-satulatolpan tilalle suora tolppa ja nykyisen ohjaustangon tilalle jotain kompaktimpaa, toteutuva ajoasento lyhenisi 20-30mm ohjainkannatinta lyhentämättä ja 54 runko voisi olla hyvinkin sopiva 173 senttiselle. Toki voi löytyä syitä miksei tuollaiset muutokset ole tässä tapauksessa perusteltuja.
Beissi Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 Kirjoittaja Kirjoitettu 24. Tammikuuta, 2016 Kokeiltu 80mm stemmillä ja suoralla tolpalla ja koin silti suureksi.
DrJones Kirjoitettu 3. Helmikuuta, 2016 Kirjoitettu 3. Helmikuuta, 2016 Olisiko myyjästä muita strategisia mittoja, itselläni on mittaa 174,5 ja olin ajatellut 54:sta juuri omaksi kookseni, eka maantiepyörä siis haaveissa.
Beissi Kirjoitettu 5. Helmikuuta, 2016 Kirjoittaja Kirjoitettu 5. Helmikuuta, 2016 On 3.2.2016 at 20.30, DrJones said: Olisiko myyjästä muita strategisia mittoja, itselläni on mittaa 174,5 ja olin ajatellut 54:sta juuri omaksi kookseni, eka maantiepyörä siis haaveissa. Housujen pituudessa 30" on lähellä oikeaa. Taulukoiden mukaan tuo on varmaan mullekkin oikean kokoinen, mutta koen että pykälää pienempi on silti parempi. Halutessaan fillarin saa myös mainituilla 80mm stemmillä ja suoralla tolpalla.
DrJones Kirjoitettu 6. Helmikuuta, 2016 Kirjoitettu 6. Helmikuuta, 2016 Kiitos vastauksesta, oma sisämitta on 84cm ja housun lahje 32", joten aavistuksen paremmin tämä voisi mulle sopia. Laskurit kyllä ikävästi tiputtaa mulla runko koon pykälää pienemmäksi pelkästään jalan sisämittaa sentin pari muuttamalla. Pidetään mielessä tämä optio.
Recommended Posts
Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään
Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun
Luo käyttäjätili
Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!
Luo uusi käyttäjätiliKirjaudu sisään
Sinulla on jo käyttäjätili?
Kirjaudu sisään