Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

MYYTY - Specialized Carve Comp M/17,5" 2013


Recommended Posts

Kirjoitettu

post-4300-0-06155800-1426538661_thumb.jp post-4300-0-80498000-1426538672_thumb.jp

 

Myynnissä puolisentoista vuotta palvellut M/17,5" kokoinen Specialized Carve Comp '13, ostettu heinäkuussa 2013, ajettu kyseisen vuoden syksystä tähän asti. Melkein virheettömässä kunnossa, pieni (kokoluokkaa milli kanttiinsa) maalivaurio vaakaputken etuosassa ja normaaleja kevyitä kulumahankaumia.

http://www.specialized.com/fi/en/bikes/archive/2013/carve/carvecomp

Muuten tehdaskokoonpanossa mutta keväällä 2014 joku meni ja varasti etukiekon minkä seurauksena koko kiekkosetti vaihtui DT Swiss X1900 Splineihin:

http://www.dtswiss.com/Wheels/MTB-Wheels/X-1900-Spline-29

Ja samalla muuttui vähän muutakin kiekkoihin liittyvää. Jarrulevyinä on nyt sekä edessä että takana 160 mm Shimano SLX:t, renkaina edessä Specialized Ground Control 29x2.1 ja takana tälle keväälle vaihdettu noin 20 km ajettu Specialized Fast Trak Control 29x2.0 eli sama rengastus joka tuli tehtaallakin 2014 malleihin. Alkuperäinen takakiekko pikalinkkuineen ilman rengasta kuuluu pakettiin samoin kuin adapteri 180 mm etujarrulevylle.

Kauppaan sisältyy haluttaessa myös kaikki seuraavat hilut, ei ole pakko ottaa mutta pois jättäminen ei vaikuta hintaankaan:

- 2 kpl Specialized Zee Cage II pullotelineitä, punaisia: http://www.specialized.com/us/en/ftb/bike-swat-technology/mtb-swat-technology/zee-cage-ii-left
- SRAM PG-1050 takapakka, 11-28, alkuperäistä tiheämmät välitykset (haluttaessa asennettuna ja alkuperäinen 11-36 mukaan)
- Truvativ eturatas, 26T, myöskin välitysten tihentämiseen
- Schwalbe Ice Spiker Pro 29x2.25 nastarengas, puolitoista talvea ajettu, kaikki nastat tallessa
- normaali valikoima lain vaatimia heijastimia
- seisontatuki

Sekä tietysti kaikki pyörän ostopaperit, käyttöohjeet, mitä siinä nyt mukana tulikaan.

Uutena tämän vuoden malli maksaa kaupassa 1499€, tästä hyvin pidetty pyörä lisävarusteineen 800€ - noita pelkkiä extroja on melkein kahdellasadalla.

Kouvolasta löytyy, yhteydenotot mielellään puhelimitse 0445904848 arkisin klo 16-22, viikonloppuna 12-22, sähköposti rene.leppa[at]gmail.com ympäri vuorokauden

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...