Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

FCF, 88-Racing hiilikuituiset gravel-kiekot xdr- ja hg-vaparit, Turku


Recommended Posts

Kirjoitettu (muokattu)

Merkki: FCF, 88-Racing

Malli: hiilikuituiset gravel-kiekot

Lyhyt kuvaus: xdr- ja hg-vaparit

 

Kuvaus: FCF hiilikuituiset xc-kehät, 28", 32h ja 25mm sisäleveys.
88 Racing -navat, 6-pulttisella kiinnityksellä.
DT Competition pinnat

Nämä ovat Foxcompin myyjän itselleen kasaamat, eli varmasti huolella tehdyt. FCF ja 88 Racing ovat Foxcompin omia merkkejä, mutta laadukasta tavaraa. Kiekoilla painoa n. 1600-1700g ja ovat todella tukevat, eli menevät isommallakin kuskilla. Ikää noin 5-6 vuotta ja kilometrejä lienee joku 10000km. Kaikki laakerit ovat kunnossa, kiekot ovat täysin suorat, hyvässä kunnossa ja yleisilmeeltään erittäin siistit. Mukaan tulee sekä HG- että XDR-vaparit. Nyt kiinni XDR, mutta voin vaihtaa HG-vaparin paikoilleen. Teipit on vaihdettu viimeisen vuoden aikana. Tubeless-venttiilit tulee mukaan.

Kiekoissa on 2 pientä huomioitavaa asiaa.

1. Gravel-renkaiden nostaminen vanteelle on melko työlästä, koska keskiura on matala. Jos on kompressori käytössä, niin sillä varmaan nousee vaivatta, mutta ilman sitä, joutuu sisurilla auttamaan toisen reunan ja silti käyttämään boosteria. Jokaisen renkaan olen kyllä saanut vanteelle, mutta ei se tosiaan helppoa ole ollut. Mainittakoon vielä, että kun renkaan saa nousemaan hyllylle, niin se kyllä pysyy siellä, eikä tyhjänäkään tipu. Rengasrikon sattuessa ei siis mitään normaalia isompaa katastrofia ole luvassa.

2.Etunapa on alunperin 100x15mm. Navassa on 12mm adapterit, joilla kiekko toimii täysin sujuvasti 12mm akselin kanssa. Alkuperäisille 15mm päätyholkeille piti näyttää vähän viilaa, että navan sai mahtumaan 12mm keulan hahloihin. Haitta vain esteettinen ja jos ahdistaa, niin voihan noihin suihkaista hiukan mustaa spraymaalia.

Renkaat, jarrulevyt ja pakka eivät sisälly kauppaan.

Kiekot eivät ole ihan myyntipuhtaat, joten kuvissa näkyvät jäljet ovat enimmäkseen likaa.
Tarkistin kehät, eikä niissä ole mainittavia naarmuja. Pieniä kiveniskemiä toki löytyy, mutta hyvin pieniä.

Postitus onnistuu, laatikko löytyy.

 

Hinta: 350€

 

Paikkakunta: Turku

Maakunta: Varsinais-Suomi

 

Yhteystiedot: YV

 

IMG_0667.jpegIMG_0669.jpegIMG_0668.jpegIMG_0671.jpeg


Muokattu: , käyttäjä: Teemu S

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...