Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

-MYYTY- Sinkula/fixi konversiokiekko White Eno Eccentric


Recommended Posts

Kirjoitettu

Maantiepyörällä fixailut saa jäädä, sinkuloinnit samoin eli myydään viime vuonna huippuosista kasattu konversiokiekko maantierunkoon. Erillistä ketjunkiristintä tämän kiekon kanssa ei tarvitse, siitä pitää huolen White Industriesin epäkesko naparatkaisu.

 

Lähikuva fixipuolelta napaa:

 

white_wheel.jpg

White Industres ENO Eccentric navalla oleva fix/ss 130mm takakiekko. Vapaaratas 18t White Industries Trial/SS. Fixiratas 20t White Industries. Lukkorengas Dura-Ace NJS. Fixipuolen pinnat Alpine III, vaparipuolella Competition. Vanteena DT Swiss TK540. Kiekon väri hopea. Jos vikoja väkisin etsii niin vanteessa pari naarmua jotka ei kyllä ajettavuuteen vaikuta. Ajettu noin 750km fixinä ja reilu tonni vaparilla.

 

Vanne kelpuuttaa 24mm ja siitä ylös päin renkaita, alle 24mm menee melkoisen pinkeäksi ja matalaksi, mutta yhä ajettavissa joskaan ei ehkä parhaimmillaan mihinkään soratien rouhintaan. Riippuen vähän rungosta saattaa mahdollistaa myös isomman takarenkaan käytön kuin mitä normaalisti mahtuisi. Itselläni näin oli ja ajelin 28mm renkaalla.

 

Hintaa 220€. Pelkät osathan siis maksoi ihan ____sti enemmän. 150€ hintaan ilman vaparia.

 

Saatat tarvita long reach jarrua, joka myös löytyy:

 

br451.jpg

Shimano BR-451 47-57mm ulottuva maantietakajarru. n.1500km ajettu. Käyttämättömät jarrupalat. 15€.

 

Jyväskylästä löytyvät, saa noutaa tai voidaan myös postittaa vastaanottajan kustannuksella.

 

Yksityisviestillä saa kiinni. Voi tähänkin tietty vastailla sikäli kun se sallittua täällä on.

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...