Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Recommended Posts

Kirjoitettu (muokattu)

Merkki: Kona

Malli: Taro

Lyhyt kuvaus: Jäykkäperä 29"

 

Rungon koko: L

 

Kuvaus: Myydään vuoden 2015 Kona Taro. Taro on alumiiniversio Honzosta ajalta, jolloin Hozoa oli saatavilla vain teräsrungolla. Linkistä löytyy tarkempaa tietoa geometriasta jne: http://2015.konaworld.com/taro.cfm

Pyörään on edellisen omistajan toimesta vaihdettu paremmat Shimanon SLX-jarrut. Tämän lisäksi pyörään on laitettu hissitolppa pari vuotta sitten. Viimeisin isompi remontti tehty 2020 keväällä. Silloin vaihdettiin keulaöjyt, jarrunesteet, jarrupalat, vapaaratas, ketjut, takapakka&eturatas. Heti tämän jälkeen siirryin täysjoustoon ja tämä pyörä jäi hyvin vähälle käytölle. 2020-2021 aikana ajoa on kertynyt n.300-500km asfaltilla ja sorateillä. Pyörää on säilytetty aina lämpimässä sisätilassa. Yleisilme pyörässä on siisti, mutta normaalista käytöstä johtuvaa naarmua ja nirhaumaa löytyy paikoitellen.

Keskiölaakeri alkaa olla vaihtokunnossa. Sen voin vaihtaa kaupantekijäisenä tai sitten katsotaan hintaa hieman alaspäin.

Tervetuloa koeajolle, myös asialliset tarjoukset huomioidaan!

 

Hinta: 650 € /tarjous

 

Paikkakunta: Jyväskylä

Maakunta: Keski-Suomi

 

Yhteystiedot: Yksityisviesti tai puh. o5o5273628

 

kona.jpgjarru1.jpgjarru2.jpgrengas.jpgsatulatolppa.jpgvoimansiirto.jpg

 

Muokattu: , käyttäjä: hyttine
kirjoitusvirheitä
  • hyttine changed the title to Kona Taro Jäykkäperä 29", L, Jyväskylä

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...