Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Canyon Ultimate CF SL 9.0 maantiepyörä, M, Kouvola


Recommended Posts

Kirjoitettu

Merkki: Canyon

Malli: Ultimate CF SL 9.0

Lyhyt kuvaus: maantiepyörä

 

Rungon koko: M

 

Kuvaus: Tarjolla vuoden 2017 Canyon Ultimate CF SL 9.0 kokoa M. Nykykuski 178cm, säätövaraa molempiin suuntiin. Tekisi mieli väittää, että pyörä on todella siistissä kunnossa, sateella on ajettu vain sen yllättäessä ja naarmuja / jälkiä saa tosissaan etsiä (ks. kauneusvirheet). Todetaan kuitenkin, että kunto on hyvä. Pyörässä on alla FFWD:n hiilarikiekot ja mukana tulee myös todella vähän ajetut Mavic Ksyrium Elite -alukiekot.

Kaksi kauneusvirhettä löytyy: alkuperäinen Shimanon pressfit-keskiölaakeri (https://www.bike24.com/p26465.html?menu=1000,1868,1869,1870,1872) alkoi viime kesänä vähän napsumaan ja vaihdoin täksi kesäksi tilalle keraamisen Moquain ruuvattavan laakerin (https://www.bike24.com/p2360468.html). Tämä uusi ei sitten tietenkään mene runkoon niin tiukasti, joten se näköjään vähän natisee yli 300W -tehoilla. Nopea ostaja saa alennusta 26 € niin voi vaihtaa tilalle perusmallisen, jos rupeaa harmittamaan. Toisena kauneusvirheenä on satulaputkessa olevat pintanaarmut. En ole koittanut hioa pois ettei mene vahingossa pahemmaksi.

Osat:
Voimansiirto: Ultegra (ketju on uusi, takapakka uusittu viime kesänä)
Kiekot: FFWD F4R (etu) ja F6R (taka) -tuukikiekot, DT Swiss 240 -navat
Renkaat: Vittoria Rubino -tuubit, pintaa hyvin, sisällä litkut. Mukaan lisäksi yksi uusi&käyttämätön Rubino-varatuubi
Kakkoskiekot: Mavic Ksyrium Elite uusilla ja ajamattomilla Continental GP4000-kumeilla
Satula: Fizik Ardea, lähes käyttämätön
Putkiosat: Canyon. Paikallaan on 100mm stemmi, mukaan myös 110mm versio, molemmat Canyon-tavaraa
Pullotelineet: Canyon
Tankoteippi: Deda, n. kuukauden ikäinen

Takavaihtajaan vaihdettu ulkonäkösyistä kultaiset rissat, myös mustat tulee mukana. Pikalinkkuina tuollaiset slimmit keventelyversiot titaaniakseleilla. Myynnin syynä se, että talliin ilmestyi pyytämättä ja yllättäen toinen maantiepyörä ja tästä paremman näköisestä pitää kuulemma luopua.

Halutessaan pyörän voi ostaa ilman FFWD:n kiekkoja, jolloin hinta on 1400 €. Voin kuljettaa pyörän "lähialueille", etäisyydet tilanteen mukaan.

 

Hinta: 2000 €

 

Paikkakunta: Kouvola

Maakunta: Kymenlaakso

 

Yhteystiedot: -

 

u1.jpgu2.jpgu3.jpgu4.jpgu5.jpgu6.jpgu7.jpg

 

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...