Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Myyty! Myyty! Myyty! -teksti


Recommended Posts

Kirjoitettu

Merkitkää otsikkoon MYYTY -teksti siinä vaiheessa, kun tavara vaihtaa omistajaa.

On todella kiusallista ja ärsyttävää aukoa näitä myynti -ilmoituksia , kun sitten tekstissä tai sen lopussa on pieni merkintä -myyty-

Ei ole järin vaikeeta kirjoittaa otsikkoon MYYTY sanaa ja jos jätätte vain pelkän otsikon ja sisältö on poistettu, niin poistakaa samalla vaivalla koko ilmoitus!!

 

T Jarmo

  • 4 weeks later...
Kirjoitettu

Tätäkään ei voi kylliksi tai liian usein toistaa! Ei pitäisi olla myyjälle kovin suuri vaiva.

 

Toinen juttu on sitten se että pyytääpä vastaukset mitä kautta tahansa, jo hyvä kauppatapakin vaatii että niihin vastataan mahdolisimman pian. Vaikka vastauksen sisältö olisi vain että ostajia on jo jonoksi asti tai tavara on käytännöllisesti katsoen mennyt kaupaksi - ja vaikka samansisältöisiä vastauksia joutuisi lähettämään tusinan verran.

 

Jos on ehtinyt sopia *mahdollisen* ostajan kanssa tapaamisesta, sekin on syytä kertoa muille kiinnostuneille ja ilmoittaa palaako asiaan ja milloin, jos kauppoja ei synnykään.

 

Pieniä juttuja kenties - ja nykymaailmassa unohtuneita tapoja - mutta silti nämäkin asiat voi tehdä kunnolla, fiksusti ja tyylillä tai sitten ei.

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...