Jump to content
Yritystilien käyttäjät huomio! Ilmoituksien hinnat puolitettu. ×

Recommended Posts

Kirjoitettu

Kauden ajettu spessun enduro (L-koko), pro malli eli s-works olisi tästä se seuraava malli, jossa erona muutamat osat. Tarkemmat speksit taitavat löytyä tällä hetkellä tämän linkin takaa: https://www.specialized.com/bg/en/enduro-pro-29-6fattie/p/129273?color=240149-129273

 

Takaiskari on vaihdettu takuuna uuteen ja etuiskari kävi kerran takuuhuollossa. Kilometrejä en ole mittaillut mutta ketjujen kulumista tuli tarkisteltua mitalla ja vaihdoin ne jo kerran. Alkuperäiset ovat tallella paketissa, joten niitä voi kierrättää halutessaan. Tanko ja stemmi ovat vaihtuneet Renthalin tuotteisiin (Fatbar Carbon 35 800mm ja Apex 50mm). Takarenkaana on alkuperäinen Butcher ja edessä Schwalbe Magic Mary. Yhden Butcherin saa mukaan mikä oli alkuperäisenä edessä ja jolla on ajettu muutama lenkki. Renkaat on litkutettu ja suojana toimii Huck Norris, mutta sisärenkaat saa myös mukaan. Kampiin olen laittanut kammenpääsuojat.

 

Lyhyesti vielä tärkeimpiä speksejä:

- 2018 vuoden malli

- Kuiturunko niin etu kuin takakolmion osalta, 160mm joustoa

- Kuitukiekot Roval Traverse Carbon 29

- Kuitukammet Truvativ Descendant 170mm

- Sram X01 Eagle vaihteisto

- Öhlins keula RXF 36 ja takaiskari STX

- Spessun oma WU hissitolppa mikä kippaa satulaa tolpan ales mennessä

- Srammin Code R jarrut

- Renthal Fatbar Carbon 35 800mm tanko ja Apex 50mm stemmi

- Kuvien polkimet eivät kuulu kauppaan, myydään siis ilman niitä

 

Käytönjälkiä löytyy muutamat kiveniskemät maalipinnoissa sekä kiekoissa. Yksi isompi naarmu takakiekossa ja rungon vasemman puoleisessa takalinkussa. Linkun naarmu tuli taluttaessa kivikossa ja kiekkoon ajon aikana hipaisu jollakin lenkillä.

 

Valitettavan vähän tullut ajettua, mutta tunteja tai kilometrejä en osaa sen tarkemmin arvioida. Kolme enduro kisaa ajoin kesällä ja yksi Åren reissu tuli heitettyä. Suomen hissimäkiä en käynyt koluamassa. Normaalia lenkkiajoa suurin osa. Mikään välttämättömyyshän tätä ei ole myydä, uutta ei ole tiedossa ja selkä ei meinaa kestää niin paljon ajoa mitä haluaisi, joten kokeilumielellä myynnissä.

 

Rungon koko: L

Rengaskoko: 29

Paikkakunta: Kotka

 

Hintapyyntö: 3900EUR

Yhteydenottotapa: Yksityisviesti

enduro01.JPG

enduro02.JPG

enduro03.JPG

enduro04.JPG

enduro05.JPG

enduro06.JPG

Luo uusi käyttäjätili tai kirjaudu sisään

Sinun täytyy olla jäsen osallistuaksesi keskusteluun

Luo käyttäjätili

Rekisteröi uusi käyttäjätili helposti ja nopeasti!

Luo uusi käyttäjätili

Kirjaudu sisään

Sinulla on jo käyttäjätili?

Kirjaudu sisään
×
×
  • Luo uusi...