Merkki: Canyon
Malli: Endurace CF8
Lyhyt kuvaus: Maantie/light Gravel
Rungon koko: S
Kuvaus: Otsikon mukainen täyshiililkuituinen maantie/kevyt gravelpyörä uudelle omistajalle uuden alta pois. Vuosimalli -21 ja otettu käyttöön keväällä -22. Kilsoja kertynyt jokunen tuhat ja ollut erittäin huolellisella pidolla. Rungossa yksi näkyvä naarmu, mikä tullut pyörän kuljetuksessa (näkyy kuvissa). Ei kaaduttu.
Täysi Shimano Ultegra (mekaaninen) 2x11 osasarja.
Ketjut ja takapakka vaihdettu, ja kaikki kulutusosat hyvässä hapessa.
Kiekot päivitetty DT Swissin kevyisiin alumiinikiekkoihin, napoina erittäin luotettavat DT350. Renkaat tällä hetkellä Continental GP5000 30mm leveinä. Runkoon mahtuu myös 35mm leveät renkaat, eli toimii mainiosti myös gravelpyöränä. Rungon geometria rennohko ja haarukan kaulaputkea ei ole katkaistu, eli säätövaraa löytyy reilusti molempiin suuntiin.
Koko S sopii valmistajan mukaan noin 170-177cm pituiselle kuljettajalle. Itse 175cm ja ollut passeli.
Mukaan kuvissa näkyvät varusteet, runkolaukku, juomapullotelineet, canyon box, momenttiavain, ylimääräinen vaihtajankorvake ja keskiölaakeri. Myydään ilman polkimia.
Mieluiten nouto Länsi-Pakilasta. Mahdollista myös postittaa alkuperäisessä laatikossa jolloin hintaan lisätään postikulut n. 100€
Jos kysyttävää nakkaa viestiä tai tule paikanpäälle katsomaan.
Hinta: 1600€
Paikkakunta: Helsinki
Maakunta: Uusimaa
Yhteystiedot: Yv, TxT, whatsapp, puh…
O4o 5I59I9o